Firma

O produkcie

            LEAN TECH od 2010 r. działa w branży IT oferując innowacyjne oprogramowania, wdrożenia i szkolenia w tematyce LEAN, KAIZEN i 5S. Lata współpracy z firmami produkcyjnymi sprawiły, że narodził się pomysł stworzenia innowacyjnego narzędzia programistycznego, umożliwiającego budowanie wirtualnych wizualizacji 3D toku produkcji i sieci transportu wewnętrznego. Stworzone narzędzie, poprzez komunikację pomiędzy sterownikiem PLC a systemami HMI/SCADA, ma za zadanie wyświetlić w czasie rzeczywistym obecną sytuację na linii produkcyjnej/transportowej umożliwiając kadrze managerskiej możliwość nadzorowania, planowania, jak również serwisowania i zapobiegania powstawaniu „wąskich gardeł”.

            Integracja danych z wykorzystaniem serwera danych zapewnia rzetelną prezentację procesów transportowych oraz pozwala na tworzenie bieżących statystyk na temat stanu pracy, co umożliwia optymalizację pracy i bardziej efektywne zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa. Przykładem zastosowania rozwiązania może być budowa systemu transportu bagażowego na lotnisku. Zaczynając od fazy projektowania, do stworzenia symulacji systemu wystarczy komputer wyposażony w oprogramowanie Software PLC. Dzięki temu można stworzyć wirtualną linię bagażową działającą w czasie rzeczywistym.

            Stworzyliśmy innowacyjne oprogramowanie umożliwiające budowanie wirtualnych

wizualizacji 3D sieci transportu wewnętrznego, w której sterownik obsługuje linie na podstawie informacji o położeniu ładunku zamiast uwzględniania tylko stanów czujników. Rozwiązanie pozwala na zwiększenie pojemności systemu oraz na uniknięcie problemów spotykanych w dotychczasowych rozwiązaniach. Stworzone narzędzie programistyczne służy do budowy kompleksowego systemu zarządzania oraz obsługi systemów bagażowych i produkcyjnych, kompatybilnego ze sterownikami PLC wielu producentów.

            Narzędzie programistyczne zawiera komponenty tj.: integracja danych, system wizualizacji 3D i symulacji, dzięki czemu uzyskujemy kompleksowe rozwiązanie pozwalające na zaprojektowanie, symulacje oraz wdrożenie wraz z obsługą całego systemu transportu wewnętrznego.